2022 Erasmus+ Ka171 Programı Kapsamında Mevcut ve Olası Partnerlerle Bilgilendirme Toplantıları Gerçekleştirildi

2022 Erasmus+ Ka171 Programı Kapsamında Mevcut ve Olası Partnerlerle Bilgilendirme Toplantıları Gerçekleştirildi

 Kütahya Dumlupınar Üniversitesi olarak 2019 yılında KA107 kapsamında Avrupa, Asya, Afrika ve Orta Doğu bölgelerinden 11 ülke için kazandığımız hibeyi hem nitel hem nicel olarak artırmak adına 2022 Erasmus+ KA171 kapsamında dünyanın farklı coğrafyalarından ortak olduğumuz ve ortaklık kurmayı planladığımız yükseköğretim kurumları ile çevrimiçi bilgilendirme toplantıları düzenlenmiştir. Yapılan toplantılarda katılım sağlayan üniversitelere KA171 Programı hakkında bilgi verilmiş, üniversitemizin tanıtımı yapılmış, program çerçevesinde tarafların beklentileri, ikili işbirliği yapılmak istenen bölümler tartışılmış ve karşı kurumlar hakkında bilgi alınmıştır.

            Bu kapsamda Sahra-Altı Afrika bölgesinden Kenya’da bulunan Kenyatta Üniversitesi Dış İlişkiler Biriminden sorumlu sayın James Masika, Nijer’de bulunan Abdul Mumin Üniversitesi Dış İlişkiler Biriminden sayın Moussa Yaye, Somali’de bulunan Mogadişu Üniversitesi Uluslararası Ofisinden sayın Shariff Osman ve Somali Simad Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisinden sayın Abdikarim Mohaidin Ahmed ile çevrimiçi toplantılar gerçekleştirilmiştir.

           Diğer taraftan, Latin Amerika bölgesinden Arjantin’de bulunan National Quilmes Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisinden sayın Angeles Alejandra Vazquez Jimenez, Uzak Doğu bölgesinden Japonya’da bulunan Kanagawa Üniversitesi Dış İlişkiler Biriminden sayın Hiromi NAKAKURA, Avrupa’dan Ukrayna’da bulunan Jitomir Üniversitesi ile de KA171 kapsamında detaylı ve yapıcı toplantılar gerçekleştirilmiştir. Yapılan toplantılarda karşılıklı olarak üniversitelerin tanıtımı gerçekleştirilmiş, kurumlarda gelişime açık olan bölümler belirlenmiş ve KA171 programı kapsamında gelecek süreç hakkında konuşulmuştur. Yapılan toplantılarda partnerlerimizin istek ve beklentilerinin karşılanması adına programın getiri ve çıktıları hakkında detaylıca konuşulmuştur. 

 

Son Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2022, Pazartesi