2018 Güz Dönemi Yabancı Dil Yeterlilik Sınavı Başvuru Duyurusu

Koordinatörlüğümüz bünyesinde yürütmekte olduğumuz Erasmus+ (KA103) (Öğrenim–Staj), Erasmus+ Uluslararası Kredi Hareketliliği (KA107), Erasmus+ Konsorsiyum Staj Hareketlilikleri (KA108), Mevlana Değişim Programları kapsamında başvuru yapacak öğrencilerin seçilmesi amacıyla başvurulardan önce bir Yabancı Dil Yeterlilik Sınavı yapılacaktır.

Değişim programlarına başvurmak isteyen öğrencilerin kendi isteklerine bağlı olarak, son 3 yıl içerisinde alınmış YÖK tarafından denkliği kabul edilen bir yabancı dil sınav sonucunu Dış İlişkiler Koordinatörlüğü'ne teslim etmesi durumunda, öğrenciler yazılı sınavdan muaf olabilecektir. YÖK tarafından denkliği kabul edilen sınav listesine ulaşmak için:

Yukarıda belirtilen sınav sonuçlarından herhangi biri bulunmayıp, değişim programlarına başvurmak isteyen öğrencilerin 30 EKİM 2018 SALI günü yapılacak olan sınava girmeleri gerekmektedir.

Bu sınava katılabilmek için 2 aşamalı bir başvuru gerçekleştirilecektir:

  1.  İlk aşama için https://goo.gl/forms/VjhpwTlERLPOis393 bağlantısına tıklayarak çevrim içi formu doldurmanız gerekmektedir.
  2. İlk aşamayı tamamladıktan sonra, YABANCI DİL YETERLİLİK SINAVI- Başvuru Formu bağlantısına tıklayarak başvuru formunu indirmeniz, bilgisayar üzerinde doldurmanız ve çıktısını alıp imzalayarak koordinatörlüğümüzde görev yapmakta olan Öğr. Gör. Mehtap ARAT’a teslim etmeniz gerekmektedir.

 Bu iki aşamadan herhangi birinin yapılmaması başvurunun geçersiz olacağı anlamına gelmektedir.

Çevrimiçi Başvuru Sistemi Başlama Tarihi: 1 EKİM PAZARTESİ 2018

Başvuru Formu Teslim Tarihi 26 EKİM 2018 CUMA günü saat: 16.00’dır.

Yukarıda belirtilen teslim tarihi her iki başvuru aşaması için de son tarihtir. Bu tarihlerden sonra çevrim içi başvuru sistemi kapanacak olup ofise getirilen belgeler de kabul edilmeyecektir!

ÖNEMLİ:

  • Sınav yeri ve saati birim web sayfamızdan ilan edilecektir.
  • Yabancı Dil Sınavı güz ve bahar dönemi olmak üzere yılda iki kez yapılacaktır.
  • Yapılan Yabancı Dil Sınavı’nın 2 yıl geçerliliği vardır.  
31 Ekim 2018, Çarşamba / 4162 defa okundu.